Prečo investovať

Je toho na Vás veľa? Nedarí sa Vám zorientovať na trhu? Pozrite na pár informácií, ktoré Vám pomôžu zmeniť názor na investície kryté nehnuteľnosťami:

  • Je to investícia do reálnych aktív so stabilným rastom hodnoty.
  • V prípade odkúpenia pohľadávok investujeme len do pohľadávok zaistených likvidnou a dostatočne bonitnou nehnuteľnosťou.
  • V prípade nákupu nehnuteľnosti vykupujeme nehnuteľnosti z pohľadávkových sporov, alebo nehnuteľnosti zaťažené nejakou právnou vadou a následne tieto nehnuteľnosti ako očistené so ziskom predávame alebo prenajímame na realitnom trhu.
  • Všetky preinvestované prostriedky sú tak kryté reálnymi nehnuteľnosťami, ktorých cena v čase a z dlhodobej perspektívy rastie.
  • Investičná stratégia firmy je zhodnocovanie prostriedkov investorov financovaním investícií do nehnuteľností odkupovaných z insolvenčných sporov, exekúcií a pohľadávok zaistených záložným právom k nehnuteľnosti alebo priamo od bánk a nebankových spoločností.
  • Výnosy sú realizované rovnako prijatými úrokmi z poskytnutých úverov, prijatými dividendami z dcérskych spoločností, ktoré sa podieľajú na investičných projektoch a prípadne ziskom z predaja týchto financovaných nehnuteľnostných projektov.
  • Za každou transakciu stojí konkrétna nehnuteľnost a  každá vložená čiastka je zaistená nehnuteľným majetkom.

Nejčastější typy transakcí

Vždy zajištěny nemovitým či movitým majetkem.

01.

Nákup a prodej nemovitosti

Primárně rezidenční bydlení, a pozemky a odkup družstevních podílů pod tržní cenou.

02.

Výkup zatížených nemovitostí

Díky naší rozsáhlé síti složené z vlastních obchodních zástupců, exekutorských úřadů, insolvenčních správců, bankovních a nebankovních institucí dokážeme tyto nemovitosti vykoupit za zlomek tržní ceny. Byznys plán a tento model je založený na výkupu předmětné nemovitosti, uzvařením nájemní smlouvy a umožnění zpětného odkupu prodávajícímu/dlužníkovi za předem specifikovaných podmínek vč. adekvátního navýšení.

03.

Poskytování úvěrů oproti zástavě nemovitosti

Emitent je schopen v tomto případě vyhovět, avšak suma musí být ve 100% případů jištěný právě nemovitostí a návratnost 3-12 měsíců. Emitent zde dodržuje maximální LTV 60%.

04.

Nemovitostní projekty určené k bydlení

Posouzení vhodného projektu do ptf, zhodnocení vstupní investice (díky zkušenostem s pohledávkami velmi nízká), návratnosti a ziskovosti. Následné vypracování projektové dokumentace, realizace pomocí banky či prodej vhodnému investorovi k realizaci.

Nejčastější transakce