Novým členem týmu ČSB je ředitel distribuce pro Slovensko

Robert Greizinger je novým ředitelem distribuce pro Slovensko, kde chystá s ČSB velké  věci. O jeho vizi a náhledu na současný trh jsme si popovídali v rozhovoru níže.
Situace na trhu s nemovitostmi je v současné chvíli turbulentní. Jaký bude mít podle Vás vývoj?
Vývoj v cenách nehnuteľností:  očakávam naďalej rast cien, aj keď si myslím, že ten rast už nebude dvojciferný ako v posledných rokoch… Hlavne a dlhodobo očakávam rast cien vo veľkých a stredne veľkých mestách v rámci celej ČR a SR..
Je investice do nemovitostí stále takové „terno“? Nebo čekáte nějaký propad trhu?
Prepad trhu neočakávam, nakoľko ešte je stále priestor na rast. Ekonomika sa v rámci celej  EU zlepšuje, nezamestnanosť klesá.. Nie je dôvod aby ceny klesali. Samozrejme je tu pandémia COVID, ktorá ovplyvňuje všetko okolo nás, ale čím skôr sa s ňou naučíme žiť, tým skôr sa dostaneme  do “normálu”. Treba si uvedomiť, že COVID tu s nami je, a ešte dlho bude. Nezmizne len tak…
Vaše společnost (myšleno ČSB) má za sebou působivé portofolio referencí. Chystáte v současné době nějakou zajímavou realizaci na Slovensku?
Na Slovensku sa aktuálne pripravuje vznik správcovskej spoločnosti, kde bude mať CSB špeciálny fond, v ktorom budú zastúpené aj nehnuteľnosti, so zaujímavým zhodnotením pre aktuálnych a aj nových potencionálnych klientov.
Samozrejme fond bude pod dohľadom NBS a kontrolou depozitára. Kľúčová vec pre mňa je zaujímavé  zhodnotenie, bezpečnosť investície a dlhodobý vzťah s klientom.
Pokud byste porovnal trh s nemovitostmi v ČR a SR spatřujete nějaké rozdíly? 
Rozdiely určite sú, ale nie nejaké markantné. Ak môžem túto tému trochu nadľahčiť: Nehnutelnosti sa budu predavat, kupovat a prenajimat vzdy. V oboch krajinách ľudia potrebujú bývať, rovnako aj chodiť do práce a do kancelárií
Kdybyste měl posledních 100tis. Kč kam, nebo do čeho byste je investoval?
Urcite dolezite je pri vyssich sumach diverzifikovat, netreba vsetko davat do jedneho typu investicie… V tomto pripade  by som ich ale investoval do nejakeho zaujimaveho typu fondu, samozrejme je potrebne vediet na ako dlho chcem investovat, cize vediet aky je moj investicny horizont. Nie je  dobre nechat vsetky peniaze na beznom alebo terminovanom ucte, ktory prinasa velmi male zhodnotenie, ak ale zoberieme do úvahy aj výšku inflácie, tak sa nám peniaze v podstate znehodnocujú…