Založit fond není jen tak…

O tom, že vzniká fond jsme již informovali. Po delší době jsme se k němu vrátili a novinkách a vývoji jsme si popovídali s Robertem Greizingerem.

Před nedávnem jsme informovali čtenáře o počátku vzniku fondu. V jaké fázi se nacházíme?
Momentálne sme stále v licenčnom konaní v NBS na novú správcovskú spoločnosť na Slovensku, dopĺňame požadované doklady, zároveň prebieha intenzívna komunikácia, aby sme úspešne ukončili toto konanie a dostali licenciu. Nakoľko je to časovo náročný proces, dúfame, že do konca tohto roku by sme mohli dostať schvalovaciu pečiatku na licenciu od NBS. Správcovskí spoločnosť na podielové fondy je finančná inštitúcia,  dĺžka a náročnosť konania tomu zodpovedá.

Prošli jste velkým schvalovacím kolečkem. Co dle Vás bylo nejnáročnější?
Náročné je celé licenčné konanie,  nakoľko je k tomu potrebných veľa podkladov, smerníc, dokumentov a dokladov od jednotlivých pracovníkov, predstavenstva a aj dozornej rady. Nedá sa povedať čo je náročnejsie a čo menej. Boli sme pripravený na to, že to nebude jednoduché a ani ľahké. Predsa len, správcovská spoločnosť nie je obyčajná s.r.o. ktorú dokážete založit za pár dní…
Jaké kroky budou nyní následovat?
Momentálne krok, ktorý chceme do konca tohto roku doriešiť je to, aby sme dostali licenciu od NBS.Kdy si myslíte, že budete moci ohlásit vznik fondu a jeho plného využití?
Fond by mohol byť schválený ak všetko pôjde podľa plánu, v priebehu 1Q 2023.