Jak se vyznat ve spleti investic?

Na co si dávat pozor? S kým pracovat a s kým nikoli? Co je podstatné a co hodnotíme, jako méně podstatné? Pojďte se s námi podívat na to, co za posledních pět let hodnotíme, jako důležité při výběru investičního partnera a co nikoli.

Je už velmi málo lidí, kteří by se nesetkali s nejrůznějšími investicemi a lidmi, kteří je nabízejí. Důležité je si vybrat někoho, komu budete důvěřovat a ukáže Vám konkrétní výsledky své práce a činnosti.

Důležité samozřejmě jsou jak účetní výkazy, tak také dosažené výsledky. Proto firmy, které jsou sice nové, ale jejich zakladatelé mají spoustu zkušeností nemusí být horší než ty, které mají zveřejněných posledních deset účetních uzávěrek.

Je to o lidech…

Přiblížíme Vám příběh. Představte si, že Vás osloví úplně neznámý člověk a má zájem o Vaše peníze. Vaše zkušenost je téměř nulová, ale téma Vás zajímá. Mít pasivní, pravidelný příjem by chtěl přece každý. Začnete bádat a být zvědavý. Důležitá je osobní zkušenost a konkrétní příklady. Ne smlouvy, ale výpisy, příjmy a aktivní vstup v projektu. Přehled na trhu a osobní zkušenosti Vašeho potencionálního partnera. Samozřejmě i „šuškanda“ a referenční klienti. Ověřujte, prověřujte, nebuďte slepě důvěřivý, ale ani přehnaně opatrní. Jdete přece investovat.

Kolik peněz potřebuji k investici?

Mnoho lidí se ptá, kolik potřebují na prvotní investici. Otázka spíš zní, kolik peněz byste rádi získávali a jak moc peníze budete potřebovat v krátkodobém horizontu. Dá se investovat od pár jednotek tisíců, až po mnohem vyšší částky. My doporučujeme začít s menší částkou a postupně částku v případě spokojenosti ji navyšovat.

Jak se mám chránit proti „šmejdům“?

Vybírejte si investice, které jsou kryté pohledávkami, či nemovitostmi. Prostě tím, co se dá snadno prodat a v krátkodobém horizontu neztratí svou hodnotu. Podívejte se na referenční akce a ověřte si jejich zajištění.

No a co na závěr?

Vyberte si partnera, promyslete kolik chcete mít pravidelný pasivní příjem, zjistěte si čím jsou Vaše peníze kryty a pusťte se do toho.

Šťastnou ruku přeje tým Československá bytová a.s.