Do čeho investovat v roce 2023?

Loňský rok byl složitý a nepřehledný. Co lze očekávat v roce 2023? Akcie klesly, zlato se tak tak udrželo na výsledcích z  loňského roku. Co budou ty správné investice? Do čeho se vyplatí „uschovat“ své finanční prostředky? A co bude naopak „průšvih?
Hlavní analytické skupiny očekávají, že nejmenší výkyvy na trhu proběhnou u zlata a dluhopisů. Výraznější změny by se měly odehrávat na trhu s akciemi, kryptoměnami, ale také nemovitostmi. „Celý rok 2023 se dle našeho úsudku ponese v podobném duchu, jako rok 2022. Investice by měli lidé dobře zvažovat a vybírat ta odvětví, která jsou nyní silná – farmacie, zbrojařský průmysl, IT, nebo odvětví, které  jsou investorům dobře známé,“ dodává  zakladatel společnosti Československá bytová a.s., Vladimír Lazový.
Mírné ochlazení by mohlo proběhnout i na trhu s nemovitostmi, kde opět poroste zájem o krátkodobé pronájmy a nájemní bydlení. Hypotéky celkově zdražují a dostupnost úvěrů na bydlení je stále v nedohlednu. „Většina investic bude mít dle nás dlouhodobý charakter. Dává nám smysl investovat do podnikatelských komplexů a nemovitostí, které z dlouhodobé hlediska nesou měsíční výnosy a v závěru mohou pokrýt všechna rizika,  která trh nyní skrývá – inflace, výkyvy na trhu atd.,“ dodává  Lazový.
I přes výhled čekají odborníci z Československé bytové a.s. stále vysoký  zájem o investici do nemovitostí. „Dobré je diverzifikovat rizika do různých  investic – drahé kovy, dluhopisy a nemovitosti nám v současné chvíli  dávají největší smysl. Cihla je prostě vždycky cihla,“ dodává Lazový na závěr.